duminică, 3 iulie 2011

Bac de c**at?

Astazi a fost o zi fericita pentru unii, dar in acelasi timp una extrem de nefericita pentru altii. Fericiti au fost cei care au trecut examenul de Bacalaureat, iar ceilalti care nu l-au trecut, sau nu sunt multumiti de notele primite, au scapat poate si o lacrima de tristete.

Care ar fi cauza acestor rezultate extrem de slabe?
  • Elevul roman nu mai invata?
  • Sistemul de supraveghere cu camere video a bagat teama in elevi?
  • Profesorii s-au vorbit si au pus la cale procedeul: "sa picam cat mai multi, pana ne dau astia salarii calumea"
In oricare caz ar fi vorba, rezultatul e acelasi : DEZASTRU
Aghiuta critica elevii, dar si pe cei care primeau in trecut spaga, iar acum nu mai primesc! (ironic vorbind). Contrasens vorbeste despre niste cauze ale acestor rezultate.

Pentru a va verifica notele, intrati aici : Bacalaureat.edu.ro

Cei care au trecut examenele, si vor sa ramana in Bacau, va astept la Universitatea Vasile Alecsandri

Update : Angel Tilvar, PSD: "Educaţia nu poate face performanţă când este tratată ca un domeniu periferic"
Fost secretar de stat în Educaţie: "Un Bac dat sub teroare nu poate aduce decât astfel de rezultate"

Un comentariu :

  1. pt ala fost secretar? inseamna ca tu mergi la examene la copiat, daca ai invatat de ce sa fii stresat de camerele de supraveghere si supraveghetori duri... esti in regula nu de da afara din sala.

    RăspundețiȘtergere